1952. HELSINKI

 

 

 

ARANYÉRMESEINK

 

 

 

Atlétika:

Csermák József (kalapácsvetés)

Birkózás:

Hódos Imre (kötöttfogás, légsúly)

Birkózás:

Szilvásy Miklós (kötöttfogás, váltósúly)

Labdarúgás:

Bozsik József, Budai II.László, Buzánszky Jenő, Csordás Lajos, Czibor Zoltán, Dalnoki Jenő, Grosics Gyula, Hidegkúti Nándor, Kocsis Sándor, Kovács I. Imre, Lantos Mihály, Lóránt Gyula, Palotás Péter, Puskás Ferenc, Zakariás József

Ökölvívás:

Papp László (nagyváltósúly)

Öttusa:

Benedek Gábor, Kovácsi Aladár, Szondy István (csapat)

Sportlövészet:

Takács Károly (ötalakos gyorspisztoly, 25 m)

Torna:

Korondi Margit (felemáskorlát)

Torna:

Keleti Ágnes (műszabadgyakorlat)

Úszás:

Szőke Katalin (100 m női gyors)

Úszás:

Gyenge Valéria (400 m női gyors)

Úszás:

Székely Éva (200 m női mell)

Úszás:

Novák Ilona, Temes Judit, Novák Éva, Szőke Katalin, Littomeritzky Mária
(4 x 100 m női gyorsváltó)

Vívás:

Kovács Pál (kard)

Vívás:

Berczelly Tibor, Gerevich Aladár, Kárpáti Rudolf, Kovács Pál, Papp Bertalan, Rajcsányi László (kard, csapat)

Vízilabda:

Antal Róbert, Bolvári Antal, Fábián Dezső, Gyarmati Dezső, Hasznos István, Jeney László, Kárpáti György, Lemhényi Dezső, Markovits Kálmán, Martin Miklós, Szittya Károly, Szivós István, Vízvári György

 

 

 

 

EZÜSTÉRMESEINK

 

 

 

Birkózás:

Polyák Imre (kötöttfogás, pehelysúly)

Kajak-Kenu:

Parti János (kenu 1000 m)

Kajak-Kenu:

Novák Gábor (kenu 10 000 m)

Öttusa:

Benedek Gábor (egyéni)

Sportlövészet:

Kun Szilárd  (ötalakos gyorspisztoly, 25 m)

Torna:

Korondi Margit, Keleti Ágnes, Perényiné Weckinger Edit, Tass Olga, Gulyásné Köteles Erzsébet, Zalainé Kövi Mária, Bodó Andrea, Daruháziné Karcsics Irén

(női összetett csapat)

Úszás:

Novák Éva (400 m gyors)

Úszás:

Novák Éva (200 m mell)

Vívás:

Elek Ilona (tőr)

Vívás:

Gerevich Aladár (kard)

 

 

 

 

BRONZÉRMESEINK

 

 

 

Atlétika:

Földessy Ödön (távolugrás)

Atlétika:

Németh Imre (kalapácsvetés)

Atlétika:

Róka Antal (50 km gyaloglás)

Atlétika:

Zarándi László, Varasdi Géza, Csányi György, Goldoványi Béla (4x100 m-es váltófutás)

Birkózás:

Gurics György (szabadfogás, középsúly)

Kajak-Kenu:

Varga Ferenc, Gurovits József

(kajak kettes10 000 m)

Öttusa:

Szondy István (egyéni)

Sportlövészet:

Balogh Ambrus (sportpisztoly, 50 m)

Torna:

Bodó Andrea, Daruháziné Karcsics Irén, Gulyásné Köteles Erzsébet, Keleti Ágnes, Korondi Margit, Perényiné Weckinger Edit, Tass Olga, Zalainé Kövi Mária,

(női kéziszer csapat)

Torna:

Keleti Ágnes (felkemáskorlát)

Torna:

Korondi Margit (összetett egyéni)

Torna:

Korondi Margit (műszabadgyakorlat)

Torna:

Korondi Margit (gerenda)

Úszás:

Temes Judit (100 m gyors)

Vívás:

Berczelly Tibor (kard)

Vívás:

Berczelly Tibor, Gerevich Aladár, Maszlay Lajos, Palócz Endre, Sákovics József, Tilli Endre (tőr, csapat)

 

 

 

Vissza a főoldalra